wydawca   prenumerata   redakcja  e-mail
N U M E R   4/2004         

  • Nina i Bronisław Hury Od redakcji

    ..."Najwspanialszy prezent”, „Boże Narodzenie wciąż trwa” i „Święta w moim domu” przypominają istotę świat Bożego Narodzenia. Jezus Chrystus przyszedł na świat, by nas wyzwolić spod panowania grzechu i nadać sens życiu człowieka. W świecie pełnym fałszu i zakłamania Bóg pozostaje wierny i sprawiedliwy. “Ukryta strona medalu” zachęca do głębokiej autorefleksji nad swoim wnętrzem. Sięgamy do klasyki prezentując tekst C.S. Lewisa „Moralność seksualna”, poruszający kwestię czystości – „najbardziej niepopularnej z chrześcijańskich cnót”. Jest to fragment książki “Chrześcijaństwo po prostu” (tyt. oryg. Mere Christianity), adresowanej do „tych, którzy chcieliby wierzyć, ale intelekt im nie pozwala”. Rekomendujemy też nowość na polskim rynku, światowy bestseller „Życie świadome celu”, wskazujący odpowiedź na zamieszczone w podtytule pytanie: „Po co ja tutaj tak naprawdę jestem”.
    Wiara i zaufanie Bogu nie eliminuje z naszego życia problemów, a czasem nawet ich przysparza. Ale daje pewność, że nie musimy borykać się z nimi sami, że mają one sens i cel, a Bóg widzi cały obraz. Przypominają o tym artykuły: „W przebraniu” oraz “Gdy ból staje się więzieniem”.
    Ponadto sporo relacji z wydarzeń kościelnych i międzykościelnych. Mamy nadzieję, że to nie tylko udokumentowanie tych wydarzeń, ale i ciekawa lektura.... więcej


  • Piotr Wiśniewski  Najwspanialszy prezent

  • W. Andrzej Bajeński  Boże Narodzenie 2004

Słowo i Życie mozna zakupić w zborach KZCh,
w księgarniach Biblos i Agape w Warszawie
oraz Jack w Ustroniu


strona główna
© Słowo i Życie

Słowo i Życie - numer4/2004