wydawca   prenumerata  e-mail
N U M E R   4
/2005         


 • W. Andrzej Bajeński  Życzenia - Boże Narodzenie  2005
  ... A może to bożonarodzeniowe połączenie światła i dźwięku bierze się stąd, że narodzinom Zbawiciela Świata naprawdę towarzyszyły te dwa splecione ze sobą elementy?
  Gdyby to dzisiejsi Ziemianie byli naocznymi świadkami wydarzeń sprzed 2000 lat, być może opisaliby to następująco: Pewnej nocy w okolicach Betlejem, w Judei, pojawiła się niezidentyfikowana promienista postać, ogłaszająca ludziom bardzo radosną wieść. Tajemniczej postaci towarzyszyła ogromna liczba świetlistych niezidentyfikowanych obiektów latających. Urządzili taki koncert światła i muzyki, że słuchacze po prostu osłupieli. Na dodatek okazało się, że to wszystko z okazji narodzin pewnej niezwykłej postaci - Mesjasza i Króla...

 • Nina i Bronisław Hury Od redakcji
  ... Kościół Jezusa Chrystusa zawsze głosił i będzie głosić Ewangelię, nazywając dobro dobrem, a zło złem, niezależnie od tego, czy prawo na to zezwala czy nie, gdyż „bardziej trzeba słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5,29). Do tej problematyki nawiązują zamieszczone w tym numerze „Słowa i Życia” artykuły: „Chrześcijanin w postchrześcijaństwie” oraz „Największe zagrożenie współczesnego chrześcijaństwa”.
  Ewangelia pozostaje niezmienna i wciąż jest najważniejszą wiadomością dla każdego człowieka – o tym w artykule „Ateńskie przesłanie w Krakowie”. Nadal przemienia życie ludzi, nadaje mu sens, co potwierdzają świadectwa „O Chrystusie dowiedziałam się w muzeum” i „Opowieść o Beacie Woźnej”.
  Piszemy też o inauguracji nowej wspólnoty kościelnej w Krakowie, odnotowujemy jubileusz 30-lecia służby pastora Pawła Wróbla, relacjonujemy konferencję dla kobiet w Wiśle.
   Są też teksty, który wprowadzą nas w świąteczny nastrój...
Słowo i Życie mozna zakupić w zborach WKCh,
w księgarniach Biblos i Agape w Warszawie oraz Jack w Ustroniu


strona główna
© Słowo i Życie