Radosław Gasza
"Dobro Czynić" Misja Charytatywna dziękuje

Ministerstwo Finansów podało oficjalną „Informację dotycząca kwot 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych, przekazanych organizacjom pożytku publicznego w 2018 roku (z rozliczenia za 2017 rok)”. Wynika z niej, że była to kwota ponad 761 mln zł dla 8682 organizacji pożytku publicznego. Z przyjemnością informuję, że ponad tysiąc osób z ponad 100 miejscowości przekazało swój 1% na „Dobro Czynić” Misję Charytatywną, dzięki czemu zyskaliśmy 114997,12 zł, co daje nam 556 miejsce. Bardzo dziękuję. To dla nas ogromna radość i satysfakcja, że doceniacie nasze działania, ale i odpowiedzialność i zobowiązanie. Przyrzekamy, że tę rekordową wpłatę w całości przekażemy na działania charytatywne (działalność Misji opiera się na wolontariacie i całość 1% przeznaczona jest na bezpośrednie wydatki dobroczynne).

Dziękuję wszystkim wolontariuszom za pomoc w docieraniu do potrzebujących. Nie sposób wymienić wszystkich, ale szczególnie chciałbym podziękować Kancelarii Kościoła Chrystusowego w RP, która bezpłatnie udostępnia nam siedzibę oraz pastorom i członkom naszych zborów w Warszawie, Wrocławiu, Pabianicach, Dąbrowie Górniczej, Grudziądzu, Kołobrzegu, Lublinie, Nysie, Olsztynie, Ostródzie, Płocku, Radomiu, Tomaszowie Mazowieckim i wielu innych. Dzięki Wam docieramy do tysięcy osób potrzebujących wsparcia w całym kraju.

Zbliża się koniec roku, więc proszę: pamiętajcie o nas przy kolejnych podatkowych rozliczeniach (KRS 0000253759). O działaniach Misji na bieżąco informuję na Facebooku, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Misji, albo wspierać nas w inny sposób niż tylko 1%, to zapraszam na naszą stronę internetową www.dobroczynic.pl.

Dobro Czynić”
Misja Charytatywna
Kościoła Chrystusowego w RP

kontakt: biuro@dobroczynic.pl
 

Copyright © Słowo i Życie 2018