Słowo i Życie nr 4/2013

Społeczność Chrześcijańska TOMY w Tomaszowie Mazowieckim


Rafał Piekarski

Weekend Wdzięczności
SCh Tomy

Weekend 27-29 września br. był dla Fundacji Proem i Społeczności Chrześcijańskiej Tomy w Tomaszowie Mazowieckim okazją do świętowania 10 lat obecności w Tomaszowie i 5 lat działań przy ul. Jerozolimskiej 1E.

Piątkowy Bankiet Wdzięczności, oprócz wiernych i sympatyków SCh Tomy, zgromadził licznych przyjaciół z Tomaszowa i okolic. Byli przedstawiciele Urzędu Miasta i Rady Miejskiej, Centrum Dialogu Społecznego i Wolontariatu, ośrodków kultury i organizacji działających w sferze kultury oraz przestrzeni pożytku publicznego. Wieczór rozpoczęła Estera Pańczak piosenką o tym, jak Bóg może zmienić każdy zwykły dom w dom niezwykły. Okolicznościowy film przeniósł uczestników bankietu do roku 2000 - zakupu przez Fundację Proem ośrodka w Zakościelu, przez lata 2003-2008 - działalność Chrześcijańskiego Centrum Tomy w Tomaszowie Mazowieckim, z którego następnie wyrosły Centrum Edukacyjne Tomy (Przedszkole Tomaszek i Szkoła Podstawowa Tomek) oraz Społeczność Chrześcijańska Tomy, zarejestrowana oficjalnie w 2006 roku. Wspomnienia zamykało podsumowanie 5-letniej działalności SCh Tomy na Jerozolimskiej i licznych inicjatyw misyjnych, edukacyjnych i społecznych, podejmowanych przez tę wspólnotę. Następnie dyrektor Fundacji Proem, pastor Władysław Dwulat, podsumował ostatnie 10 lat działalności Fundacji i SCh Tomy w Tomaszowie, a pastor Rafał Piekarski, wraz z małżonką i współpracownikami, wręczył podziękowania partnerom i przyjaciołom. Spotkanie zakończyły występy zespołów reprezentujących trzy pokolenia osób związanych z SCh Tomy: Tomy Kids (dzieci), Flow Band (młodzież) i Exodus15 (dorośli). Były też liczne podziękowania i gratulacje dla SCh Tomy od osób i instytucji związanych z jej działalnością.

W sobotę, 28 września, w Zakościelu, w Chrześcijańskim Centrum Fundacji Proem zespół Exodus15 zaprezentował premierowy materiał ze swojej najnowszej płyty „Bo jesteś”. Ten koncert był okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za ostatnie lata działalności w Zakościelu i Tomaszowie.

Rafał i
                            Agnieszka
                            PiekarscyUwieńczeniem tego Weekendu Wdzięczności było niedzielne nabożeństwo w siedzibie SCh Tomy przy ul. Jerozolimskiej 1E w Tomaszowie Mazowieckim. Zgromadziło się prawie 200 osób, by uczestniczyć w błogosławieństwie dzieci, być świadkami chrztu wiary, słuchać okolicznościowego kazania pastora Władysława Dwulata, dziękować Bogu za minione lata i modlić się o „jeszcze większe rzeczy”, które Bóg może uczynić w tym mieście i okolicach.

Jesteśmy wdzięczni Bogu i ludziom za lata błogosławieństw, przyjaźni, wsparcia i wspólnej pracy na rzecz Jego Królestwa.

RAFAŁ PIEKARSKI
Pastor Przełożony SCh Tomy 


Copyright © Słowo i Życie 2014