nr 1/2011

Przekład ekumeniczny w formacie audio

Po wydaniu wersji audio Księgi Psalmów (2009) Towarzystwo Biblijne, zachęcane przez licznych Czytelników Pisma Świętego, zaplanowało sukcesywne wydawanie w tym formacie kolejnych ksiąg Biblii w przekładzie ekumenicznym. Właśnie ukazały się Cztery Ewangelie na jedenastu płytach kompaktowych. Teksty czyta Dariusz Górski, solista Warszawskiej Opery Kameralnej. Jeszcze w tym roku w formacie audio ukażą się Dzieje Apostolskie, Listy i Apokalipsa oraz Księgi Dydaktyczne Starego Testamentu. Osoby, które chciałyby wesprzeć ten projekt mogą składać na ten cel ofiary (z dopiskiem: darowizna na cele statutowe – wydania audio), które można odliczać od podatku. Składając nawet najniższą darowiznę, przyczyniamy się do tego, by „Słowo Pańskie krzewiło się i rozsławiało wszędzie” (2 Tes 3:1).

Zachęcamy również do nabywania czwartego już (od 2001 r.) poprawionego wydania Nowego Testamentu oraz Ksiąg Dydaktycznych Starego Testamentu w przekładzie ekumenicznym.

Dysponujemy również ekumenicznym tłumaczeniem poszczególnych Ewangelii w alfabecie Braille’a. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Prace nad przekładem ekumenicznym Starego Testamentu są kontynuowane. W tym roku powinien ukazać się tom z Księgami Deuterokanonicznymi. Każda księga w tym przekładzie to efekt długiej i niełatwej pracy tłumaczy i redaktorów, reprezentujących różne wyznania chrześcijańskie. Tekst Nowego Testamentu i Ksiąg Dydaktycznych Starego Testamentu został zaakceptowany przez jedenaście Kościołów w Polsce.

Prosimy nieustannie o modlitwy za wszystkich, którzy uczestniczą w tym wielkim projekcie, a także za tych, którzy biorą Biblię do ręki i starają się żyć zgodnie z Bożym Słowem.

Towarzystwo Biblijne w Polsce

Copyright © Słowo i Życie 2011