Konferencja Młodej Generacji WKCh


Rafał Piekarski

FaceBóg

W dniach 25-27 czerwca '10 w Chrześcijańskim Centrum Fundacji PROeM w Zakościelu odbyła się kolejna już konferencja Młodej Generacji WKCh. Uczestniczyło w niej 169 osób z całego kraju. Po raz pierwszy o temacie konferencji zdecydowali sami liderzy podczas kwietniowych konsultacji w Zakościelu. Hasło „FaceBóg” w dużej mierze odnosiło się do nowoczesnych technologii, które stawiają przed nami niezwykłe wyzwania i możliwości. Jeszcze nigdy utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi, poznawanie nowych osób czy wymienianie się zdjęciami lub filmami nie było tak proste i tak łatwo dostępne. Jeszcze nigdy też budowanie trwałych i znaczących relacji nie było tak trudne jak dzisiaj.

Podczas tych kilku wspólnych dni w Zakościelu na nowo przyglądaliśmy się naszym relacjom z Bogiem i innymi ludźmi. Pomagał nam w tym Phil Allen, były zawodnik NCAA (amerykańskiej ligi koszykówki uniwersyteckiej), lider The Vine – programu dla studentów i młodzieży starszej w kościele Shepherd of the Hills w Simi Valley w Kalifornii (vineonline.org). Phil będzie też jednym z głównych mówców na North American Christian Convention w 2011 roku. W Zakościelu, podczas kolejnych sesji przypominał, co to znaczy tworzyć swój prawdziwy „profil” w realnym życiu i jak bardzo nasza tożsamość powinna zależeć od naszej relacji z Chrystusem. W uwielbieniu prowadził nas zespół Exodus15, który właśnie wydał swoją pierwszą autorską płytę „O Tobie” (na uczestników konferencji czekała specjalna oferta promocyjna).

W czasie wolnym można było korzystać z wielu ośrodkowych atrakcji, m. in. ze ścianki wspinaczkowej czy rowerów. Większość uczestników skorzystała też z bogatej oferty warsztatów tematycznych, adekwatnej do potrzeb, zgłaszanych podczas konsultacji liderów młodzieżowych. Były więc rozmowy o tym, jak czytać Biblię w kontekście, jak odkrywać swoją wartość w Bogu, jak być mentorem dla dzieci i młodzieży z trudnych środowisk, jak rozumieć swoją seksualność. Wieczorami uczestnicy konferencji okupowali ośrodkową kawiarnię, poznając się wzajemnie, budując nowe relacje.

Nowością, w kontekście poprzednich konferencji, było ekskluzywne spotkanie liderów młodzieżowych z Philem Allenem. Podczas tego spotkania Phil opowiadał o swoich zmaganiach lidera, odpowiadał na pytania, dzielił się spostrzeżeniami, dotyczącymi uczniostwa i prowadzenia innych w ich relacji z Bogiem.

Następna konferencja Młodej Generacji WKCh za rok. A jeszcze w tym roku młodzież i liderów z całej Polski zapraszamy na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży „Wybory 2010” - kolejne ważne wydarzenie, organizowane przez cztery Kościoły (Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Ewangelicznych Chrześcijan, Kościół Wolnych Chrześcijan, Wspólnotę Kościołów Chrystusowych). Odbędzie się ono w dniach 10-13 listopada '10 w Warszawie, w siedzibie SCh „Północ”, przy ul. Jagiellońskiej 71.

Copyright © Słowo i Życie 2010

Słowo i Życie - strona główna