Krzysztof Słaboń

Pierwsza POZYTYWKA już za nami

Długie majowo-czerwcowe weekendy to specyficzna, jakże przez nas lubiana polska tradycja. Na mapie związanych z nią wydarzeń pojawił się nowy, silny punkt – rodzinny festiwal Pozytywka, organizowany przez Fundację Realna Nadzieja.

Jego pierwsza edycja odbyła się w 22-24 maja '08 nad malowniczym Zalewem Sulejowskim, niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego - w Borkach.

Jak przystało na festiwal rodzinny, dzieci były na pierwszym planie. Załoga Kidz Klubu (www.kidzklub.pl) przez kilka godzin dziennie prowadziła odpowiednio głośne i zwariowane zajęcia, pełne muzyki, konkursów, przedstawień. Okazało się, że jedynym sposobem, by wyrwać stamtąd dzieciaki, były rozstawione niedaleko głównego namiotu dmuchane zjeżdżalnie i zamki. - Chcemy naprawdę dobrze się bawić, a w tym wszystkim mówić dzieciom w atrakcyjny i zrozumiały sposób o tym, co ważne: o szacunku i miłości do Boga, drugiego człowieka i samego siebie – mówią ludzie z Kidz Klubu. Nie mniej poważne tematy mogli w tym czasie podejmować wraz z innymi uwolnieni od swych pociech rodzice.

To co było istotą Pozytywki, to spotkania i rozmowy – te nieformalne, choćby przy kawie, serwowanej przez członków Chrześcijańskiego Klubu Motocyklowego „Boanerges” (www.boanerges.kdm.pl) czy w ramach wykładów i dyskusji, obracających się wokół pytania, jak być człowiekiem nadziei w rodzinie, w pracy, w społeczeństwie? Jak nasze lokalne wspólnoty mogą nieść nadzieję w swoim sąsiedztwie, w mieście i poza nim? Wykłady prowadzili m.in. Ania Kułakowska, Marek Clegg, Andrzej Horyza, Dawid Pacyniak, Rafał Piekarski, Asia i Janusz Żydek, Sebastian Pawłowski i Keith Shortley.

Wieczory modlitwy i uwielbienia prowadzone przez Mate.O z zespołem gromadziły większość uczestników w jednym miejscu. Program dopełniały koncerty (m.in. Tomasza Żółtko, Exodus 15) i kino nocne.

Zwolennicy czynnego wypoczynku mieli do dyspozycji boiska, lasy, stadninę koni i - zaledwie kilka minut spacerem - Zalew Sulejowski z piękną plażą.

Wszystkich, których powyższa relacja zachęca do wzięcia udziału w tym festiwalu, zapraszamy na II edycję POZYTYWKI, która odbędzie się 11-14 czerwca 2009, już tradycyjnie, również w długi weekend Bożego Ciała. Szczegóły na początku roku na www.pozytywka.org.pl.

Tym, co pociesza nas po Jego odejściu, jest świadomość, że powrócił w objęcia swojego Ojca Niebiańskiego, aby radować się tą samą miłością, którą dzielił się tak hojnie i o której swoim życiem świadczył Kościołowi i światu.


Copyright
© Słowo i Życie 2008
Słowo i Życie - strona główna