Słowo i Życie - numer 4/2003


WIGILIA Z TGD i TVP

TVP po raz kolejny zarejestrowała koncert chóru Trzecia Godzina Dnia (TGD).
Emisja w Dwójce 24 grudnia br. w dwóch częściach - o godz. 17.10 i 20.20


Już od połowy listopada sklepy bombardują nas ofertami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. Grudzień przeraża mnóstwem wydatków i brakiem pomysłów. Im bardziej przybliżają się dni, w których powinniśmy świętować narodziny naszego Pana, tym mocniej czujemy się zmęczeni i zagubieni, nie mamy już sił, by cieszyć się. Zdarza nam się zagubić istotę Bożego Narodzenia. Warto zastanowić się, co zrobić, by tegoroczne święta nie skończyły się tylko na jedzeniu.

Czas świąteczny nie może być smętny. Nikt nie chciałby obchodzić tak swoich urodzin. Wbrew pozorom rozwiązanie może przyjść ze strony telewizji. Wśród różnych tradycyjnych programów, którymi co roku jesteśmy raczeni, można znaleźć perełkę, która odmieni nasz nastrój w tych dniach. TVP po raz kolejny zarejestrowała niebanalny koncert pop-gospelowego chóru Trzecia Godzina Dnia (TGD). Będzie on wyemitowany na "Dwójce" 24 grudnia br. w dwóch częściach - o godzinie 17.10 i 20.20. To świetny pomysł, by umilić sobie czas wigilijnych przygotowań i kolacji.

Nawet gdy czujemy się wypompowani i zniechęceni, najlepszym wstępem do stworzenia właściwej atmosfery świąt jest śpiew i modlitwa. Tę właśnie możliwość stwarza nam koncert TGD. Pomimo szklanej bariery telewizora możemy czuć się częścią tego koncertu.

TGD
, choć tworzą ją młodzi ludzie z różnych zakątków Polski i różnych wspólnot chrześcijańskich, jest pięknym przykładem jedności w Bogu. Utwory przez nich wykonywane są profesjonalnie dopracowane. Jednak jest zasadnicza różnica pomiędzy tym chórem, a tysiącem innych wykonawców, jacy pojawiają się w telewizji. TGD nie śpiewa o niczym. Teksty ich utworów niosą w sobie prawdziwą Ewangelię, radosną wieść o naszym Panu - Jezusie. Już w kwietniu przyszłego roku niektóre z wykonywanych utworów ukażą się na najnowszej płycie TGD.

Ci, którzy nie potrafią zadowolić się tylko treścią, powinni wiedzieć, że koncert został wyreżyserowany przez Elżbietę Skrętkowską, znaną producentkę programu "Szansa na sukces". Wśród wykonawców, poza Natalią Niemen, Mate.o, Beatą Bednarz, którzy często śpiewają z TGD, gościnnie wystąpi Czesław Niemen i Mietek Szcześniak. Wśród członków zespołu są również laureaci "Szansy na sukces" i "Drogi do gwiazd". TGD ma za sobą wiele krajowych i zagranicznych występów. Ich wielkanocny koncert był wielokrotnie emitowany przez telewizje.

Profesjonalność TGD z pewnością jest atutem. Jednak to, co tworzy niepowtarzalność tej grupy, nie bierze się z pracy ponad trzydziestu osób, ale z łaski najwyższego Boga. Dlatego właśnie warto znaleźć czas na posłuchanie koncertu TGD i skupienie się na tym, co najważniejsze w trakcie tych świąt.


HANNA MALISZEWSKA


Copyright © Słowo i Życie 2003
Słowo i  Życie - strona główna