Słowo i Życie - strona główna
numer wiosna 2002

Copyright © Słowo i Życie 2002

Patrzeć i widzieć

Wallace H. Kirby w książce "Gdyby tylko" stwierdza: "Wielu z nas patrzy, ale niewielu widzi. Wielu patrzy, jak latają ptaki, ale to bracia Wright zauważyli, że ich skrzydła są zagięte ku górze, co pozwoliło zbudować pierwszy samolot. Wielu widziało roślinę orzecha ziemnego, jednak dopiero dr George Washington Carver wykorzystał ją w tak wielkiej ilości produktów, które spożywamy do dzisiaj. Wielu biologów widziało rozwijającą się na żywności pleśń, jednak tylko Alexander Fleming zauważył w niej penicylinę i to właśnie dzięki niemu nastąpił postęp w trosce o ludzkie zdrowie".

Moglibyśmy powiedzieć, że wielu ludzi patrzy na świat, lecz nie widzi w nim dzieła Boga. Wielu z nas patrzy na swoje życie, lecz nie dostrzega w nim łaski Boga. Często wraz z upływem czasu zaczynamy tak bardzo przyzwyczajać się do Bożej obecności w naszym życiu, że przestajemy ją dostrzegać, a co za tym idzie, tracimy też wdzięczność, jaką powinniśmy Bogu okazywać.

Kiedy spróbujemy spojrzeć na swoje życie tak, jak patrzyliśmy na nie w chwili nawrócenia, możemy dokonać odkryć, które pozwolą nam na nowo cieszyć się Bogiem i Jego darami; zauważyć to, co być może umknęło naszej uwadze; nabrać nowego, świeżego spojrzenia na życie z Bogiem.

CZESŁAW KIŃSKI
Przedruk z INFO (sierpień 2001) - biuletynu zboru KZCh "Społeczność Ewangeliczna" w Olsztynie. 

Copyright © Słowo i Życie 2002